RW Rooble oo magacaabay Golaha Wasiirada (Aqriso liiska magacyada)

0
9

Ra’iisul Wasaaraha Soomaaliya Maxamed Xuseen Rooble ayaa goor-dhow ku dhowaaqay Golaha Wasiirada Cusub ee xukuumaddiisa, ee muddada laga sugayey.

Hoos ka aqriso liiska wasiirada

Magacyada Wasiirada

1  – Mandi Maxamed Guuleed (Khadar), Ra’iisul Wasaare Ku -Xigeen
2  – Cabdulkadir Mohamed Nur (Jaamac), Wasaarrada Cadaaladda
3  – Cumar Cali Rooble, Wasaarrada Arimaha Diinta iyo Owqaafta
4  – Khadiijo Maxamed Diiriye, Wasaarrada Gargaarka iyo Maareynta Musiibooyinka
5  – Gen. Mukhtar Xusseen Afrax, Wasaarrada arrimaha gudaha, federaalka iyo Dib -u heshiisiinta
6  – C/Raxmaan Ducaale Bayle, Wassaaradda Maaliyada
7  – Xassan Xusseen Xaaji, Wasaarrada Gaashaandhigga
8  – Xassan Xundubey Jimcale, Wasaarrada Amniga Guddaha
  – Axmed Ciise Cawad Wasaarrada Arrimaha Dib iyo Iskaashiga Caalamiga ah
10  – Cabdullahi Abuukar Xaaji, Wasaarrada Waxbarshada iyo Taclinta Sare
11  – Maryan Aweys Jaamac, Wasaarrada Dekedaha iyo Gaadiidka Badda
12  – Jamaal Maxamed Xassan, Wasaarrada Qorsheynta, Maalgashiga iyo Horumarinta
13  – Saalax Axmed Jaamac, Wasaarrada Arrimaha Dastuurka
14  – Maxamed Cabdullahi Salaad (Oomaar), Wasaarrada Gaadiidka Cirka iyo Dhulka
15  – Khaliif Cabdi Cumar, Wasaarrada Ganacsiga iyo Warshadaha
16  – Saciid Xusseen Ciid, Wasaarrada Beeraha iyo Waraabka
17  – Cusman Abukar Dubbe, Wasaarrada Warfaafinta iyo Dalxiiska
18  – Cabdi Sheekh Axmed Rooble, Wasaarrada Boostada, Isgaarsiinta iyo Teknoolajiyada
19  – Xanifa Mohamed Ibrahim, Wasaarrada Haweenka iyo Xuquuqul -insaanka
20  – Cabdullaahi Bidhaan Warsame, Wasaarrada Kaluumeysiga iyo Kheyraadka Badda
21  – Cabdirashiid Maxamed Axmed, Wasaarrada Batroolka iyo Macdanta
22    Xusseen Maxamud Sheekh Xusseen (Badni), Wasaarrada Xanaanada Xoolaha, Dhirta iyo Daaqa
23  – Fowsiya Abiikar Nur, Wasaarrada Caafimaadka iyo Daryeelka Bulshada
24  – Xassan Cabdi Nur, Wasaarrada Tamarta iyo Biyaha
25  – Duraan Axmed Faarax, Wasaarrada Shaqada iyo Arrimaha Bulshada
26  – Maxamed Adan Mocalim (Somali), Wasaarrada Hawlaha Guud, Guriyeenta iyo Dib -udhiska
27  – Xamze Saciid Xamze Wasaarrada Dhalinyarada iyo Isboortiga

Magacyada Wasiiru Dowlayaasha

1  – Xassan Macalin Khaliif, Wasiiru Dawlaha Madaxtooyada
2 – Cabdixakiim Xasan Ashkir, Wasiiru Dowlaha Ra’iisul Wasaraha
3 – Yusuf Xusseen Axmed Gamadiid, Wasiiru Dawlaha Cadalada
4 –  Maxamud Macalim Yahye, Wasiiru dawlaha Diinta iyo Awqaafta
5 –  Maxamud Xayir Ibrahim, Wasiiru Dawlaha Maaliyadda
6 –  Cabdulqaadir Shariif Sheekhuna Maya, Wasiiru Dawlaha Ganacsiga iyo Warshadaha
7 –  Maxamed Cali Xagaa, Wasiiru Dowlaha Gaashaandhigga
8 –  Adan Abdinasir Maxamed, Wasiiru Dawlaha Arrimaha Gudaha
9 –  Shukri Maxamud Afrah, Wasiiru Dawlaha Tamarta iyo Biyaha
10 –  C/llahi Bile Nuur, Wasiiru dawlaha Boostada iyo Isgaarsiinta
11 –  C/raxman Kulmiye Xirsi, Wasiiru dawlaha Gaadiidka Cirka iyo Dhulka
12 –  C/raxman Maxamed Jaabiri, Wasiiru dawlaha Waxbarashada iyo Tacliinta Sare
13 –  Farxan Ali Axmedl Wasiiru Dowlaha Amniga Guddaha
14 –  Abdalla Xaaji Alil Wasiiru dawlaha Qorsheynta
15 –  Maxamed Xaaji Ibrahim Calil Wasiiru dawlaha Dhalinyarada iyo Isboortiga
16 –  Balal Maxamed Osmanl Wasiiru Dawlaha Arrimaha Dibadda
17 –  Cabdi Axmed Qasiml Wasiiru Dawlaha Shaqada iyo Arrimalia Bulshada

Magacyada wasiir ku-xigeenada

1 –  Cabdicasiis Maxamed Maxamud (Qambe), Wasaarrada Caddaaladda
2 –  Maxamed Sheekh Adan Hurale, Wasaarrada Awqaafta iyo Arrimaha Diinta
3 –  Isaaq Maxamed Maxamuud (Abow), Wassaarad Arimaha Gudaha iyo Federalka
4 –  Fahmo Axmed Nur, Wasaarrada Qorshaynta, Maalgashiga iyo Horumarinta Dhaqalaha
5 –  Sahra Haji Husseen Ali, Wasaarrada Shaqada iyo Arrimaha Bulshada
6 –  Axmed Xusseen Macalim (Gurey), Wasaarrada Caafimaadka
7 –  C/llahi Sheekh Cali “Qaloocow”, Wasaarrada Maaliyada
8 –  Cabdiraxman Yusuf Alcadaala, Wasaarrada Warfaafinta iyo Dalxiiska
9 –  Abdifatax Qasim Maxamud, Wasaarrada Gaashaandhigga
10 –  Abdirisaq Dahir Mohamoud, Wasaarrada Xanaanada Xoolaha, Dhirta iyo Daaqa
11 –  Nuuriya Adan Ciise, Wasaarrada Waxbarashada iyo Tacliinta Sare
12 –  Cabdirashiid Maxamud Xasan, Wasaaradda Gargaarka iyo Maareynta Masiibooyinka
13 –  Xiis Xassan Adan, Wasaaradda Haweenka iyo Horumarinta Xuquuqda Aadanaha
14 –  Dahir Cabdi Cabdullahi (Dr Go,) Wasaarrada Tamarta iyo Biyaha
15 –  Xirsi Aadan Rooble, Wasaarrada Gaadiidka Cirka iyo Dhulka
16 –  Cadil Sheegow Sagaar, Wasaaradda Amniga Guddaha
17 –  C/raxman Iidaan Yoonis, Wasaarrada Boostada iyo Isgaarsiinta
18 –  Xaamud Cali Xasan, Wasaarrada Beeraha
19 –  Axmed Cumar Islow, Wasaarrada Dhalinyarada iyo Isboortiga
20 –  Lutfi Sharif Maxamed Cumar, Wasaarada Arrimaha Dastuur
21 –  Cabdinasir Xusseen Geedi, Wasaarrada Hawlaha Guud iyo Dib u Dhiska
22 –  Maxamud Abdullahi Siraji, Wasaarrada Arrimaha Dibadda iyo Iskaashiga Caalamiga
23 –  C/llahi Cumar Abshirow, Wasaarrada Kalluumeysiga iyo Kheyraadka Badda
24 –  Cali Mohamed Sheikh (Bagadi), Wasaarrada Ganacsiga
25 –  Amiin Ahmed Sheikh, Wasaarrada Macdanta iyo Badroolka
26 –  Mahad Mohamed Xassan, Wasaarrada Dekedaha iyo Gaadiidka Badda


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here