Mareykanka oo noqday dalka ugu horeeya Dunida ee Dadkiisu qabaan cudurka Coronavirus [Akhriso Liiska]

0
8

Dalka Mareykanka ayaa noqday dalka koowaad dunida ee ay ku sugan yihiin dadka sida cudurka Coronavirus, isagoo Shiinaha kala wareegay kaalinta koowaad.

Waxaa xalay la shaaciyey in Mareykanka dadka qaba cudurka ay gaareen 86,000 qof, taasoo keentay inuu Mareykanka hadda yahay dalka ugu horeeya ee ay joogaan dadka sida COVID-19, iyadoo ay ugu daran tahay New York oo cudurku si weyn u aafeeyay.

Guud ahaan dunida waxaa dadka qaba ay sare u dhaafeen 531,000 qof, halka ay u dhinteen 24,000 ruux, waxaase ka bogsooday 122,000 qof.

HOOS KA AKHRISO LIISKA DALALKA CUDURKA LAGA HELAY IYO TIRADA DAL KASTA

Sort by confirmed numbers.

Country or RegionConfirmedDeathsRecovered
USA8561213011868
China81340329274588
Italy80589821510361
Spain5778643657015
Germany472782815673
Iran, Islamic Republic of32332237811133
France2915516964948
Switzerland11811194131
UK11658578135
S. Korea93321394528
Netherlands74314343
Austria712958225
Belgium6235220675
Canada404339228
Turkey36297526
Portugal35446043
Norway3380156
Australia316613170
Israel30351079
Brazil2985776
Sweden28407716
Malaysia216126259
Czechia2062910
Denmark2010411
Ireland1819195
Luxembourg145396
Ecuador1403343
Japan138747359
Chile1306422
Poland1244167
Pakistan1235923
Thailand1136597
Indonesia10468746
Russia1036345
Romania10292494
Saudi Arabia1012333
Finland1004510
South Africa927212
Greece8922742
Philippines8035431
Iceland802282
India7612071
Diamond Princess71210597
Singapore6832172
Panama67492
Argentina5891272
Mexico58584
Peru580914
Estonia57518
Slovenia562610
Croatia551337
Qatar549043
Hong Kong5184111
Egypt49524102
Colombia49168
Dominican Republic488103
Bahrain4584210
Serbia457715
Iraq38236105
Lebanon368623
New Zealand368037
Algeria3672529
Lithuania34551
UAE333252
Armenia329118
Hungary3001034
Latvia28001
Bulgaria27638
Morocco275118
Taiwan267230
Uruguay23800
Costa Rica23122
Bosnia23035
Tunisia22762
Slovakia22602
Kuwait225057
Andorra22431
Ukraine21854
Jordan21202
San Marino208214
Macedonia, the former Yugoslav Republic of20133
Moldova, Republic of17722
Albania174817
Viet Nam153020
Burkina Faso152710
Cyprus14634
Faroe Islands140054
Ghana13641
Réunion13501
Malta13402
Oman131023
Kazakhstan12512
Azerbaijan122315
Brunei11405
Venezuela, Bolivarian Republic of107115
Sri Lanka10607
Senegal10509
Cambodia98011
Coast D’Ivoire9603
Afghanistan9442
Palestinian Territory, Occupied91117
Cameroon8822
Belarus86029
Uzbekistan8315
Mauritius8120
Martinique8110
Georgia81013
Guadeloupe7310
Montenegro7010
Cuba6721
Honduras6710
Channel Islands6610
Nigeria6513
Trinidad and Tobago6510
Bolivia6100
Kyrgyzstan5800
Liechtenstein5600
Paraguay5231
Congo, the Democratic Republic of the5132
Mayotte5000
Rwanda5000
Bangladesh48511
Gibraltar35013
Macao33010
Monaco3301
Kenya3111
French Polynesia3000
Aruba2801
French Guiana2806
Jamaica2612
Isle of Man2600
Guatemala2514
Barbados2400
Togo2401
Madagascar2300
Uganda1800
Ethiopia1600
Zambia1600
Bermuda1502
New Caledonia1500
El Salvador1300
Maldives1309
Tanzania, United Republic of1300
Equatorial Guinea1200
Djibouti1100
Dominica1100
Mongolia1100
Saint Martin1100
Niger1010
Bahamas901
Greenland902
Cayman Islands810
Haiti800
Namibia802
Suriname800
Curaçao712
Gabon710
Antigua and Barbuda700
Grenada700
Mozambique700
Seychelles700
Benin600
Eritrea600
Lao People’s Democratic Republic600
Swaziland600
Cabo Verde510
Guyana510
Zimbabwe510
Fiji500
Montserrat500
Myanmar500
Syrian Arab Republic500
Angola400
Congo400
Guinea400
Holy See (Vatican City State)400
Mali400
Gambia310
Sudan310
Nepal301
Bhutan300
Central African Republic300
Chad300
Liberia300
Mauritania300
St. Barth300
Saint Lucia301
Sint Maarten300
Somalia300
Nicaragua210
Anguilla200
Belize200
British Virgin Islands200
Guinea-Bissau200
Saint Kitts and Nevis200
Turks and Caicos Islands200
Libyan Arab Jamahiriya100
Papua New Guinea100
Saint Vincent and the Grenadines100
Timor-Leste100

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here